Vítejte na stránkách Luboše Ibrmajera

 

 

 


Thomas Rupprath (SRN)
ME, Berlín 2002


 Něco o mě  

 Plavání 

 Zpravodajství  

  Plavecké potřeby  

 Princ William  

  Baywatch  

  Ostatní aktivity 

  Kontakt  

  Odkazy  

 

d o m ů

 

Péče o plavky

Je vůbec nutné o plavky pečovat?

 

V této otázce si je mnoho zákazníků nejistých, protože mnozí věří, že o plavky se nemusí pečovat vůbec, jestliže se přece při každém použití namáčí do vody!

Správná péče o plavky je však velice důležitá!!!

Tím se uchová jejich forma, životnost a vysoká zářivost barev.

 

Dbejte prosím následujících pokynů:

 

1. Pozor na mechanická poškození.

Při oblékání a svlékání mohou šperky nebo ostré nehty látku poškodit; časté sezení na betonu nebo na jiném drsném povrchu (dřevo, kameny, atd.) zapříčiňuje vytažení jemných vláken z látky a tím dochází k poruše povrchu původně hladké tkaniny.

 

2. Pozor na chemické prostředky.

Dlouhodobé působení kosmetických prostředků (např. tuky, oleje, kyseliny, alkohol) nebo silného potu může mít vliv na elastická vlákna, ze kterých jsou plavky zhotoveny a proto je nenechávejte dlouho namočené v roztoku s pracím prostředkem a vždy je důkladně vymáchejte. Vysoce chlorovaná voda ve spojení se slunečním světlem způsobuje vyblednutí barev a snižuje elasticitu vláken.

 

3. Pozor před odíráním.

Lesklá vrstva na povrchu některých modelů je choulostivá na oděr, obzvláště za mokra. Proto se snažte bezpodmínečně zabránit jakémukoliv odírání.

 

Tip pro Vás

 

Ø                  Před prvním použitím plavky vyperte v roztoku vlažné vody (udržíte v ní ruku) a neutrálního mýdla, potom plavky vymáchejte v čisté – vlažné vodě a nechte je volně uschnout – neždímejte!

 

Ø                  Po každém použití byste měli plavky nejprve vyprat v čisté vodě a poté v pracím prášku na jemné prádlo při teplotě 30°C (prosím Vás, dbejte mezinárodních symbolů na etiketě).

Ø      Na závěr vymácháme plavky v čisté vodě a necháme volně uschnout.

 

Ø                  Plavky neždímejte, nesušte na topení, na přímém slunci nebo v sušičce!

 

Ø                  Skladujte plavky v suchu a v temnu.

d o m ů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Kosnar site