Vítejte na stránkách Luboše Ibrmajera

 

 

 


Thomas Rupprath (SRN)
ME, Berlín 2002


 Něco o mě  

 Plavání 

 Zpravodajství  

  Plavecké potřeby  

 Princ William  

  Baywatch  

  Ostatní aktivity 

  Kontakt  

  Odkazy  

 

d o m ů

 

Péče o plaveckou čepičku

 

Je vůbec nutné pečovat o plaveckou čepičku?

 

V této otázce si je mnoho zákazníků nejistých, protože mnozí věří, že o plavecké čepičky se nemusí pečovat vůbec, jestliže se přece při každém použití namáčí do vody!

Správná péče o plavecké čepičky je však velice důležitá!!!

Tím se prodlužuje jejich životnost a elastická vlastnost.

 

Dbejte prosím následujících pokynů:

 

1. Pozor na mechanická poškození.

Při nasazování a sundávání mohou šperky, ostré nehty nebo sponky do vlasů čepičku poškodit a tím muže dojít k roztržení čepičky.

 

2. Pozor na chemické prostředky.

Dlouhodobé působení kosmetických a chemických prostředků (např. tuky, oleje, kyseliny, alkohol) nebo silného potu může mít vliv na silikon, ze kterého jsou plavecké čepičky zhotoveny. Vysoce chlorovaná voda ve spojení se slunečním světlem způsobuje vyblednutí barev, proto nevystavujte čepičku přímému slunečnímu záření a teplotám nad 40°C, tím se snižuje elasticita silikonu (čepička může ztvrdnout nebo se vytáhnout – nevracet se zpět do původního stavu), čímž dochází k předčasnému stárnutí materiálu.

 

Tip pro Vás

 

Při nasazování vsuňte obě ruce do plavecké čepičky tak, aby se prsty dotýkaly, potom obě ruce mírně odtáhněte a čepičku nasaďte na hlavu.

 

 

 

 

 

 

 

Ø                  Plaveckou čepičku před prvním použitím vypláchněte ve vlažné vodě (udržíte v ní ruku), potom ji nechte je volně uschnout.

 

Ø                  Po každém použití byste měli plaveckou čepičku nejprve opláchnout ve studené - čisté vodě, vysušit vně i uvnitř a nechat volně doschnout (nejlépe tak, aby nedošlo k slepení a voda se volně vytekla a odpařila se) – můžete využít ramínka, které je dobré i pro schnutí plaveckých brejliček.

 

Ø                  Pro delší životnost a udržení v perfektním stavu se doporučuje plaveckou čepičku – suchou – vysypat talkovým práškem (prodávají ho v lékárnách nebo Vám ho mohu dodat i já)!

 

Ø                  Jestliže zjistíte, že celý vnitřek nebo nějaká část vnitřku plavecké čepice je mastný, umyjte ji mýdle ve vlažné vodě a potom proveďte dva předešlé kroky.

 

- tímto postupem zabráníte i tvorbě plísní -

 

PLÍSEŇ … to jsou černé tečky na vnitřní straně plavecké silikonové čepičky

 

Ø                  Skladujte plavecké čepičky v suchu a v temnu.

d o m ů

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Kosnar site